WhatsApp, karanlık modu yeniledi

WhatsApp, hem iOS hem de Android için mobil arayüzünde bir dizi tasarım değişikliği yaptı. Bu yenilikler arasında bazıları oldukça ince, bazıları ise daha belirgin. Eklenen yeni düzenlemeler arasında sohbet filtreleri de bulunuyor, bu da navigasyonu geliştirmeyi amaçlıyor. Şirket, bu değişikliklerin uygulamanın işlevselliğini artırırken, basit ve kullanıcı dostu unsurları koruduğunu belirtiyor. Yeni düzenlemelerle birlikte, iOS ve Android sürümlerinin arayüzleri artık birbirine daha çok benziyor.

WhatsApp, bir blog yazısında 35’ten fazla renk paleti değerlendirildikten sonra yeni, tutarlı yeşil WhatsApp arayüzünün seçildiğini açıkladı. Android için WhatsApp ayrıca, düşük ışık koşullarında göz yorgunluğunu azaltmak ve okunabilirliği artırmak için daha yüksek kontrast ve daha derin tonlara sahip daha koyu bir karanlık mod aldı.

WhatsApp, karanlık modu yeniledi

WhatsApp simgeleri de yuvarlatılmış, kenarlıklı bir görünümle güncellendi ve bu simgelerle uyumlu yeni animasyonlar ve yeniden tasarlanmış illüstrasyonlar eklendi. Orijinal varsayılan doodle arka planı da hafifçe yenilendi.

Tasarım yeniliği kapsamında, Android kullanıcıları ayrıca WhatsApp‘ta alt gezinme çubuğunu da alıyor. Bu özellik Mart ayında kullanıma sunulmuştu. iOS kullanıcıları, tam ekran menü yerine genişletilebilir bir tepsiye sahip yeni bir ek dosya düzeni elde ediyor. Yeni getirilen sohbet filtreleri ile okunmamış mesajlar ve gruplar için ayrı sekmeler de bu yeniden tasarımda yer alıyor.

Daha önceki bir raporda, WhatsApp‘ın, kullanıcıların uygulama içinde doğrudan fotoğraf çekerken veya video kaydederken farklı yakınlaştırma seçenekleri arasında geçiş yapmalarını sağlayacak yeni bir yakınlaştırma kontrol özelliğini test ettiği öne sürülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir