C.Ronaldo Galatasaray’a imzayı attı, Fenerbahçe maçını tribünden izleyecek

Galatasaray’ın C.Ronaldo rüyası sonunda gerçeğe dönüşüyor. Galatasaraylı taraftarlar meşaleleri yaktı, Ronaldo’nun kulübe katılmasını bekliyor.

Aslında Ronaldo ve Galatasaray flörtü uzun bir süredir devam ediyordu. Sonunda Ronaldo kararını verdi.

Yıldız futbolcu, kariyerini sonlandırmak için Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek, takımın başrolünü üstleneceği bir ekibe gitmek için menajerine yetki vermişti.

Nitekim kısa sürede bu şartlara en uygun takımın Galatasaray olduğu anlaşıldı. Ronaldo, takımdaki tanıdık isimleri arayarak sarı kırmızılı ekip hakkında bilgi aldı ve önümüzdeki dönemde Galatasaray formasını terletmeye karar verdi.

Elbette akıllara direkt olarak Ronaldo’nun alacağı yıllık ücret geliyor. Kulis bilgilerine göre Ronaldo Galatasaray’dan yıllık olarak 15 milyon Euro alacak.

Bu ücretin büyük bir kısmının sponsorlar ve forma satışları aracılığı ile karşılanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ronaldo’nun atacağı imza öncesinde Galatasaray – Fenerbahçe maçını izlemek için Rams Park’a geleceği de iddialar arasında.

Sarı kırmızılı ekipte 7 numaralı formayı giymesi beklenen C.Ronaldo Galatasaray ile 3 yıllık sözleşme imzalamak istiyor.

Galatasaray’ın çekindiği tek nokta burası. Hali hazırda 39 yaşında olan Ronaldo ile 3 yıllık sözleşme yerine 1 + 1 yıllık bir sözleşmede anlaşılmaya çalışılıyor.

Eğer bu ufak pürüz de ortadan kalkarsa Ronaldo resmen aslan olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir